"Enter"a basıp içeriğe geçin

Waffle House, Nashville polisi tarafından tutuklanan şüpheliyi vurdu

Yetkililer, gece yarısı Nashville, Tennessee yakınlarındaki Waffle House restoranda ateş açtığından şüphelenilen zekalı kararsız silahlı adam, dört kişiyi öldüren saldırıyı izleyen bir günden fazla bir süre boyunca polisin saklandığı günden sonra dairesinden çok uzak olmayan bir şekilde gözaltına alındı. .

Brown Brown’la beyaz bir adam olarak nitelendirilen Travis Reinking, Waffle House otoparkında AR-15 ile ateş açmış ve daha sonra pazartesi günü saat 3’ten sonra restorana basmış. Hızlı düşünen bir müşteri saldırı silahını güldürmeden önce daha fazla kan dökülmesini önlemek için dört kişi öldü ve dört kişi de yaralandı. Sonra yeniden gözden kayboldu, polis dedi.

Metropolitan Nashville Polis, Pazartesi günü Twitter’da, dairesinden çok uzak olmayan bir gözaltına alındığını duyurdu.

Yetkililer, Pazar sabahı düzenlenen saldırılardan sonra, silahlı adamın sadece bir ceketle kaplandığı saldırı sırasında AR-15 tüfeği kullandığı 29 yaşındaki Reinking için büyük bir insan avı kurmuştu.

ölümün özel soruşturma bölümünden bir narkotik biriminden bir dedektif, inşaat sahasının yakınındaki bir ağaçlık alanda Reinking’i gördü, Lt Carlos Lara haber muhabirlerine söyledi.

İnşaat işçileri, subaylara, şüphelinin açıklamalarını bölgeye ve ormana doğru eşleştiren bir kişiye söylediklerini söyledi. Lara karşı karşıya geldiğinde, şüphelinin yere uzandığı ve memurların onu kelepçelediğini söyledi.

Reinking, gümüş yarı otomatik bir silah ve 45 kalibrelik mühimmat düzenleyen siyah bir sırt çantası taşıdığını söyledi. Dedektifler sırt çantasını şüpheliden kesmiş, dedi.

Polis sözcüsü Don Aaron, Reinking’in bir avukat talep ettiğini, bir hastaneye götürüldüğünü ve daha sonra dört suçlu cinayete sayılacağını söyledi.

Polis, çekimler sırasında Waffle House’da yaklaşık 20 kişinin olduğunu söyledi. Farklı ırklardan ve etnisitelere mensup insanları içeriyorlardı, ama öldürülen dört kişi azınlıklardı – üç siyah ve bir Hispanik.

‘Zihinsel sorunlar’

Metropolitan Nashville Polis Şefi Steve Anderson daha önce yaptığı açıklamada, Reinking’in restoran patronlarına neden ateş açtığını açıklığa kavuşturamadı.

Polis, Reinking’in saldırıdan bir gün önce BMW’yi çaldığını söyledi. Araba hızlı bir şekilde kurtarıldı, ancak yetkililer derhal Reinking’e bağlanmadı.

Bu arada Illinois’deki yetkililer, paranoyak sanrılar olan rahatsız bir genç adam hakkında çok sayıda kırmızı bayrak öneren geçmiş raporları paylaştılar.

Mayıs 2016’da Reinking, Tazewell County, Illinois’den milletvekillerine yaptığı açıklamada, müzik süperstarı Taylor Swift’in onu takip edip telefonunu çaldığını ve ailesinin de Pazar günü yayınladığı bir rapora dahil olduğunu söyledi.

Şerif’in raporunda, tekrar tekrar talebe direndikten sonra bir değerlendirme için yerel bir hastaneye gitmeye karar verildi.

Bir başka şerifin raporu Reinking’in geçen Haziran ayında Illinois’deki Tremont’da bir topluluk havuzuna bindirdiğini ve iç çamaşırının üzerinde pembe bir kadının ceketi giyen suya atladığını söyledi. Müfettişler arabanın bagajında ​​bir AR-15 tüfeği olduğuna inandılar, ama hiç gösterilmedi. Hiçbir suçlama yapılmadı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, Reinking, Beyaz Saray’ın yakınlarında kısıtlı bir alana girdikten ve ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek istediğini söyleyerek ayrılmayı reddettikten sonra ABD Gizli Servisi tarafından tutuklandı. O zamanlar reinking silahlı değildi, ama FBI’ın isteği üzerine, Illinois eyalet polisi devlet ateşli silah kartını iptal etti ve ondan dört silah ele geçirdiğini söyledi.

Çekimlerde kullanılan AR-15, ele geçirilen ateşli silahlar arasındaydı.

Ağustos ayında, Reinking polise verdiği demeçte, raporuna göre 20 ila 30 kişinin bilgisayarına ve telefonuna ve insanların “evine havlayan köpeklere” havlamaya başladığına dair bir rapor yazmak istediğini söyledi.

Geri dönen silahlar

Tazewell İlçesi Şerif Robert Huston, “Bir tür zihinsel sağlık sorunu olduğunu gösteren kanıtlar var,” dedi. Ancak o, milletvekilleri Reinking’in babasına “silahları Travis’in elinde bulundurmaktan ve güvende tutacak” sözüyle geri döndürdüğünü söyledi.

Aaron, Reinking’in babasının “şimdi onlara geri verdiğinin kabul edildiğini” söyledi. Federal bir yetkili, babanın silahları iade etmekle suçlanabileceğini söyledi.

Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Özel Temsilcisi Marcus Watson Pazartesi günü yaptığı bir basın toplantısında, Jeffrey Reinking’in silahları oğluna iade etme eyleminin “potansiyel olarak federal yasaların ihlali” olduğunu söyledi.

Babası Jeffrey Reinking için bir numaraya telefon çağrıları cevapsız gitti.

Reinking’in geçenlerde, Morton, Illinois’den neden taşındığı ve Nashville’de bir evi olan Swift’e yakın olmakla ilgili bir şey olup olmadığı net değil. Polis bir süre inşaatta çalıştığını söyledi.

Olayın kurbanları

Polis, Reinking’in Pazar günü erken saatlerinde altın Chevy Silverado pikabağında Waffle House otoparkına girdiğini ve restoranın önünde ateş açmadan önce yaklaşık dört dakika oturduğunu söyledi.

Otoparkta öldürülen kurbanlar, 29, Goodlettsville’den Taurean Sanderlin ve Nashville’den 20 numaralı Joe Perez olarak tanımlandı. Sanderlin restoranda bir çalışanıydı.

Ölümcül yaralananlardan biri, Nashville’deki Belmont Üniversitesi’nde 21 yıllık bir öğrenci olan DeEbony Groves’dı. Dekanın listesini yaptıran sıra dışı bir öğrenci ve inatçı bir basketbol oyuncusu olarak hatırlandı.

Akilah Dasilva da restoranın içinde öldürüldü. Antioch’dan 23 yaşındaki bir rap sanatçısı ve müzik video yapımcısıydı.

Bildiride, 21 yaşındaki kız arkadaşı Tia Wagoner ile birlikte restoranda yemek yediği bildirildi. Wagoner yaralandı ve Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde tedavi ediliyor. Dasilva’nın ailesi ameliyat geçirdiğini ve doktorların bacağını kurtarmaya çalıştığını söyledi.

Polis, Antioch’un 24’ü Sharita Henderson’ın yaralandığını ve VUMC’de tedavi edildiğini söyledi.

Aynı zamanda yaralı silahın ateşli silahını kaparken elini silahını yakan 29 yaşındaki bir restoran patronu olan James Shaw Jr. da yaralandı. AT & T için bir kablosuz teknisyen olarak çalışan bir Nashville yerli, Shaw Nashville Belediye Başkanı David Briley tarafından tek olarak kabul edilen rağmen hiçbir kahraman olduğunu söyledi.

Shaw, zanlıyı kendi kendini korumadan attığını, “beni öldürmek için çalışmak zorunda kalacağını” söyleyerek karar verdiğini söyledi.

Bu yazı yorumlara kapalı.