"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sanayide Ağır İşlerde Çalışanlar Hangi İş Ayakkabısı Kullanmalıdır

Sanayide Ağır İşlerde Çalışanlar Hangi Ayakkabıyı Kullanmalıdır

Sanayilerde ağır metal işleri ile uğraşan işçiler iş güvenlikleri konusunda önlem almaları için iş güvenlik ayakkabısı denilen farklı bir ayakkabı modelini giymek zorundadırlar. Bu ayakkabılar dışarıdan ayağınıza gelebilecek olan bir darbeye karşı sizin güvenliğinizi sağlamaktadır. Ağır sanayi alanlarında ayağınız üzerine bir parça düşmesi ya da ağır bir makine elemanı düşmesi sıkça görülen bir problemdir. İşte bunun önüne geçebilmek için bu ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Bu sayede ayakkabının çelik ön kısmı ile bu parça ayağınıza zarar vermeyecektir.

Aynı durum aslında madenciler ve inşaat işçileri için de geçerlidir. Bu iki işçi grubu da gün boyunca ağır ve zorlu bir iş alanında çalışırlar. Oluşabilecek bir dikkatsizlik sonucunda ayaklarındaki fonksiyonları dahi kaybedebilirler. Ancak tercih edecekleri bu iş ayakkabısı modeli sayesinde bu sorunun üstesinde gelebilirler. Bir benzer durumda elektrikçiler için yaşanmaktadır. Elektrik çarpması gibi bir çok sayıda sorun meydana gelebilir. Ancak elektrikçilere özel olarak üretilen bu ayakkabı ne elektrik ne de su geçirmektedir. Yalıtkan bir özellikte olması sayesinde de iş alanında oluşabilecek küçük ya da büyük sorunlar karşısında önlem alınmış olunur.

Ülkemizde de üretilmekte olan bu ayakkabı modelleri İSO ve Avrupa standartlarına uygun malzemeler eşliğinde kaliteli bir işçilikten ve yüksek teknolojili bir üretim aşamasından geçerek imal edilirler. Üretimi esnasında gerçek deri malzeme kullanılır. Aynı zamanda her iş sahasına uygun olan ve farklı özellikleri barındıran modelleri üretilir. Bakımı konusunda da sizlere satış kısmında verdikleri özel kutularda bu ayakkabıları saklamanız gerekir. Ayrıca normal bir ayakkabı gibi düşünüp iş alanı dışında giymemeniz gerekiyor. Üzerinde oluşabilecek bir lekeyi silmek için nemli bir mendil ya da bez parçası kullanmanız yeterli olacaktır.

Yaz ve kış dönemlerinde de özel olarak bu ayakkabı farklı mevsim şartlarını sağlayan özelliklere sahiptir. Kışın bu ayakkabıların içleri tamamen yün ile kaplanarak bir yandan işçi güvenliğine bir yandan da soğuğa karşı dikkat edilir. Yaz iş ayakkabısı modelinde ise daha çok kolay hareket edilebilme sağlanır ve ayakların terlemesi önlenir.

Bu yazı yorumlara kapalı.