"Enter"a basıp içeriğe geçin

PSG, Neymar’ın ameliyat olacağı raporlarını yalanladı

Paris Saint-Germain teknik direktörü Unai Emery, raporlarını reddetti Neymar sağ ayağına zarar verdikten ve ayak bileği burkulduktan sonra ameliyat olacak.

Emery, Salı günü düzenlediği basın toplantısında Brezilya’nın ileriye dönük ihtiyaç duyduğunu ve önümüzdeki hafta Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’e karşı oynamak için zamanında iyileşme şansı olduğunu söyledi.

“Neymar ameliyat edilmez, bu bilgiler yanlış” dedi Emery.

PSG, geçen yaz Avrupa’nın en iyi kulüp yarışmasını kazanmak için Neymar’ı kiralamak için 222 milyon avroya (260 milyon dolar) Barcelona parasını ödedi ve 6 Mart’ta Real Madrid’le yapılan son maçı tamamladı ve ilk maçta 3-1 önde girdi.

Pazar günü Fransa’nın lig lideri Marsilya’yı 3-0 yendiği maçta Neymar yaralandı. Testler yapıldıktan sonra, ayak bileği yaralanmasıyla birlikte sağ ayakta beşinci metatarsal kırık olduğu ortaya çıktı ve Neymar’ın ameliyat tercih ettiğini ve iki ay kadar süreyle sakat kalacağını bildirdi.

Metatarsal yaralanmalar futbolda yaygın olarak görülür ve bazen sahadan uzun süre yokluğa neden olabilir. Emery, kulüp doktoruyla konuştuktan sonra Neymar’ın “beşinci metatarsalda küçük bir çatlak” olduğunu söyledi.

“Önümüzdeki günlerde onunla bir karar çıkmadan önce şeylerin nasıl gelişeceğini göreceğiz” dedi.

Muhtemelen hazır

Emery, Neymar’ın kaçırılmayacağını söylemedi ancak Madrid’e karşı “maç için hazır küçük bir seçeneği var” diye ısrar etti.

Emery, önemli bir Şampiyonlar Ligi maçının baş göstermesine rağmen Neymar’ı Marsilya karşısında oynamasına izin vererek hata yaptığını hissetmediğini de sözlerine ekledi.

Emery “Normalde onunla birlikte olan şeyleri planlayarak onu korumaya çalışıyoruz, ancak Marsilya’ya karşı oynamak normaldi, bu önemli bir oyun” dedi.

Neymar’ın yaralanması Brezilya’nın Rusya’da dört aydan daha kısa bir süre içinde başlayacak olan Dünya Kupası şansını da olumsuz etkileyebilir. Emery, PSG’nin Neymar’ın yaralanmasıyla ilgili olarak Brezilya tarafından baskı altında tutup bulunmadığının sorulması üzerine ekibinin öncelikli kaldığını söyledi.

Emery, “Dünya Kupası her oyuncuya önemli olsa da, en önemli şey bizler.” Dedi. “Neymar Real Madrid’e karşı oynamak istiyor ve biz buna odaklanıyoruz.”

PSG’yi 2011 yazında devraldıkları bu yana harcamalara bolca harcamakla birlikte, kulübün Katar sahipleri şimdiye kadar kulübü bir Avrupa gücü olarak kurma konusunda başarısız oldu. PSG Fransa liginde hakim durumdadır ancak Barcelona’nın ikinci etapta 6-1’lik bir alçalmasını takiben geçen yıl 16 turda kaybederek Şampiyonlar Ligi çeyrek finallerini geçemedi.

Bu yazı yorumlara kapalı.