"Enter"a basıp içeriğe geçin

İş Ayakkabısının Genel Sağlığa Etkisi

İş Ayakkabısının Genel Sağlığa Etkisi

Ülkemizde ve tüm dünyada ağır sanayi iş alanlarında madencilikte inşaat alanlarındaki çalışma sahalarında ayaklara ve bileklere gelebilecek sorunların önlenmesi amacı ile iş ayakkabısı işçiler tarafından tercih edilir. İşçilerin tercih ettiği bu ayakkabı onların sağlığını ve iş güvenliklerini korumak ile görev yapar. Tüm dünya üzerinde işçi sağlığına dikkat edildiğinden dolayı büyük fabrikalar ya da ağır iş ile uğraşan işletmeler bu ayakkabıları satın alarak işçilerine dağıtırlar.

Farklı zorlu iş sektörlerinde ağır bir metal parçanın işçinin ayağına düşmesi ya da ergimiş bir şekilde olan sıcak haldeki metalin işçinin ayağına damlaması oldukça sık rastlanan bir problemdir. İşte bu gibi durumlardan kurtulmak amacı ile iş güvenliği bakımından faydalı olan bu ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu sayede işçiler çalışma sahası her ne kadar zor olsa dahi yaşayacakları bazı sorunları bu ayakkabılar sayesinde bertaraf edebilecekler. Bazı işletmelerde de kimyasal maddeler kullanıldığı için bunlar da işçilerin ayaklarına ya da bacaklarına sıçrayabilir ve buradaki dokuya zarar verebilir. Aynı zamanda sıcak olmasından dolayı da ciddi yanıklara yol açabilir. Elektrikçilerde de sıkça rastlanan elektrik çarpması problemi işçilerin sağlıklarını etkileyecektir. İşte tüm alanlarda tercih edilecek olan iş güvenlik ayakkabısı sayesinde iş güvenliğinde bir önlem alınmış olacak. Aynı zamanda sanayi ve endüstri alanlarında sıkça rastlanılan bazı sorunların da önüne geçilebilecek.

Bu ayakkabılar İSO ve Avrupa standartlarına uygun olarak son derece kaliteli malzemeler ile üretilmektedir. Bazı ayakkabılar özel olarak belirli bir iş sahasında kullanılacağı için bazı özel özelliklere ihtiyaç duyulur. Mesela elektrikçilerin tercih edeceği elektrikçi iş ayakkabısı sayesinde bu sektörde çalışan insanların çalışma sahasında elektrik çarpması gibi sorun yaşaması beklenmez. Çünkü bu özel ayakkabı elektrik ve su geçirmez. Bu sayede bu iş sahası içinde yaşanan sorunlar da önlenmiş olur. Aynı zamanda bu özel ayakkabı yazın ve kışın olmak üzere iki farklı şekilde de üretilir. Ema markasının üretimini gerçekleştirdiği bu ayakkabılarda kış modellerinde ayakkabının içi yün ile kaplı olarak soğuğa karşı bir direnç sağlanır.

Bu yazı yorumlara kapalı.