"Enter"a basıp içeriğe geçin

İş Ayakkabısında Güvenliğin Önemi

İş Ayakkabısında Güvenliğin Önemi

İşçiler yeri geliyor maden iş sahalarında inşaat iş sahalarında ve sanayide ağır metal iş alanlarında çalışıyorlar. Bu alanlar çok fazla derecede sorunun oluşabileceği ve insanların ayak kol ya da bacak gibi uzuvlarının zarar gördüğü iş sahalarıdır. İşte bu gibi yerlerde iş güvenliğini ve işçi güvenliğini sağlayabilmek için özel ayakkabılar üretilmiştir. İş güvenlik ayakkabısı çeşitleri sayesinde çalışmanız sırasında ayağınıza düşebilecek olan ağır bir parça ya da ayağınıza sıçrayacak olan sıvı bir kimyasal size zarar vermeyecektir. Çünkü üretilen bu ayakkabı modeli işçi güvenliğini sağlamak için Avrupa standartlarında üretilmektedir. Aynı zamanda bu ayakkabı çeşitleri bir çok sayıda İSO belgesine de sahiptir.

Elektrikçilerinde den çok rastladığı sorunlardan bir tanesi elektrik çarpması durumudur. İşte bu ayakkabılar sayesinde bu sorunun da üstesinden gelinmektedir. Çünkü elektrikçiler için özel olarak üretilmiş olan iş ayakkabı modeli elektrik ve su geçirmeme özelliklerine sahip olur. Bu sayede çalışan insanların zarar görmesi önlenmiş olacaktır. Ülkemizde de son zamanlarda epeyce yaygınlaşan bu ayakkabı modelinin bakımında da dikkat etmelisiniz. Ancak sizlerin ayağına gelebilecek her türlü zararı önleyen bu ayakkabılar için bakım konusu kesinlikle değmektedir. İş ayakkabısı modelinizin üzerine ya da tabanına bulaşan bir lekeyi keskin olan bir malzeme ile çıkarmak yerine nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede ayakkabıya zarar da vermemiş olursunuz. Aynı zamanda özel bir yere taşınacağı zaman özel olarak size verilen kutuları içinde bunları taşımalısınız. Bu ayakkabılar çok ıslandığı zaman ise serin ve iyi havalanan bir yerde ayakkabıyı kendi kendine bırakmalısınız. Bu ayakkabı çeşitleri aynı zamanda toprak üzerinde kullanılacak normal bir ayakkabı gibi değildir.

Ülkemizde de madencilerin inşaat işçilerinin ağır sanayi sektöründeki işçilerin giydikleri ayakkabıları genellikle ema markası üretmektedir. Hakiki deriden üretilen bu ayakkabılar kullanılacağı iş sahasına özel olarak birkaç ekstra özelliğe de sahip olarak üretiliyor. Son zamanlarda kompozit burun iş ayakkabısı sıkça tercih edilmektedir. Çünkü bu ayakkabı modeli bir çok sanayi ve endüstri iş sahasında tercih edilebilen bir çeşittir.

Bu yazı yorumlara kapalı.