"Enter"a basıp içeriğe geçin

İngiltere, Commonwealth’ten ticarete destek veriyor

Birleşik Krallık, Commonwealth ülkeleri arasında ortak dil ve hukuk sistemleri nedeniyle ticaretin avantajlarını gösteren örgütün analizine odaklanıyor. Ancak bazılarının İngiltere’nin Commonwealth ülkeleri ile ticaretinin Avrupa Birliği komşularıyla düz bir değişimin olduğu kadar gerisinde olduğu uyarısında bulunuyor. imkansız.

53 üye devlet, bu yıl Londra’da düzenlenen bienalde Commonwealth Hükümet Toplantısı (CHOGM) Başkanları için bir araya geliyor.

Zirve, 19 Nisan ve 20 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek, ancak 16 Nisan’da başlayacak olan üç günlük forum ve etkinliklerle başladı. Dünya nüfusunun üçte birini kapsayan gönüllü kuruluş olan eski İngiliz imparatorluğunun dışında, kalkınma ve demokrasi, ancak ticareti ilerletmeye daha fazla önem veriyor.

2018 Commonwealth Trade Review’a göre, Uluslararası Ticaret Bakanlığı’nın ticaretinin 2020 yılına kadar en az yüzde 17 oranında artarak 700 milyar dolara çıkması bekleniyor. “İngiltere’nin Brexit sonrası dönemde yeni ikili ticaret anlaşmalarını müzakere etmesi için fırsatlar… İlgili Commonwealth üyeleri ile birlikte, ”dedi.

İngiltere, Mart 2019’da AB’den ayrılmaya hazırlanıyor. Avrupa tek piyasasının dışında yeni ticaret fırsatları arıyor ve eski küresel ağını herhangi bir gevşeklikten korumak için arıyor.London, CHOGM sırasında sert bir satışa çıkacak ve bir resepsiyona ev sahipliği yapacak. İngiliz ihracatını yiyecek ve içeceklerden İngiltere Premier Ligi futbol kupasına kadar sergilemeyi hedefledik.Türkiye Başbakanı Theresa May şunları söyledi: “Bizim Commonwealth ailesi zaten küresel ticaretin beşte birini oluşturuyor ve bunun üzerine birlikte çalışmak için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz. Mevcut ticaret bağlantılarımıza dayanarak ve yenilerini kurarak sağlam bir temel. ”

The Commonwealth’in işletme şefi Jonathan Marland, İngiltere’ye yaptığı açıklamada, Britanya’nın üye devletlere ihracatını artırmadığı ve serbest ticarete resmen taahhütte bulunmaya ikna edememesi durumunda “görevden mahrum kalmak” olacağını söyledi.

Ancak The Economist dergisi, Commonwealth’in “İngiltere’yi Brexit’ten kurtaramayacağını” söyleyerek, “Commonwealth” işinin AB ticaretinin “sevimli bir sanrı” yerine geçebileceği fikrini açıkladı. 2016’da mal ve hizmet ticareti açısından İngiltere 15 AB’nin dokuz ülkesi – en büyük Commonwealth ticaret ortakları olan Kanada ve Hindistan’dan önce. AB, İngiltere’nin ticaretinin yaklaşık yarısını oluşturuyor; Commonwealth sadece bir onuncu.

Bu yazı yorumlara kapalı.