"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fransız aktrisler kendi “Time Up” temyizine başlıyor

Vanessa Paradis ve Diane Kruger de dahil olmak üzere Fransa’da 100’den fazla oyuncu ve film uzmanı dün cinsel şiddete karşı kendi hareketlerini başlattı ve bu hafta Fransız ödüllü bir organizasyonda beyaz şerit sporu yapacaklarını söyledi.

Hollywood’un tacizle mücadeledeki “Time Up” kampanyasının hemen ardından, Fransa’nın “Şimdi biz hareket ediyoruz” kampanyasına, tecavüz veya diğer cinsel şiddet şekillerine maruz kalan kadınların yasal işlem yapabilmesi için para toplama amaçlı bir itiraz olarak faturalandırılmaktadır.

Fransız itirazı, tecrübeli oyuncu Catherine Deneuve ve 99 diğer Fransız kadınının geçen ay Harvey Weinstein skandalı çok uzaklaştığında erkeklere karşı bir tepki göstererek heyecanlandılar.

Dün Kurtuluş gazetesinde yayınlanan yeni bağış toplama başvurusuna destek veren imza sahipleri, aktristler Clemence Poesy, Julie Gayet, Alman-Amerikan ama kısmen Fransa’da yaşayan Kruger – ve yazar Leila Slimani’yi içeriyor.

İşyerinde ve başka yerlerde cinsel tacize karşı kampanyalar son aylarda dünyayı dolaştı.

Sosyal medya platformlarında yayılan bir #MeToo hareketi, eğlence, siyaset ve ticaret alanlarında cinsel saldırı ve tacizle suçlanan erkekleri maruz bıraktı ve kadınları hikayelerini anlatmaları için küresel olarak teşvik etti.

Aktörler, yönetmenler ve yazarlar da dahil olmak üzere 300’den fazla Hollywood endüstrisi figürü, son zamanlarda yapılan kırmızı halı etkinliklerinde pek çok giymiş olan “Time’s Up” çağrısına destek verdiler.

“Harekete geçmenin vakti geldi. Fransız savunucuları, dün yapılan itirazda, “Bir daha söyleyemeyiz” şeklindeki somut adımları atanlara destek verelim. ”

Hareketleri, Fransa’da sokakta cinsel taciz vakalarını cezalandırmak için para cezası uygulayıp tıklamayacakları, müstehcen veya alçaltıcı sözler gibi konularda yapılan tartışmalarla çakışıyor.

Bu yazı yorumlara kapalı.