"Enter"a basıp içeriğe geçin

Cumhurbaşkanı ve MHP genel başkanı bir araya geldi

Ankara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen toplantı sonrasında, Ağustos 2018’de yapılacak olan parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasını beklediklerini söyledi.

Erdoğan ve Bahçeli, 18 Nisan’da saat 18: 30’da Ankara’daki başkanlık kompleksinde buluşacak.

Toplantı, Bahçeli’nin 18 Nisan’da, cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerini planlanandan daha erken bir tarihte yapması için çağrıda bulundu. “3 Kasım 2019’a mevcut koşullar altında istikrar ve denge ile gelmek çok zor oldu. [yönetim] sistemi ile ilgili tartışmalar boğuldu.

Bahçeli’nin MHP’si ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yaklaşmakta olan seçimler için bir ittifak yaparken, yürütme başkanlığı sistemine geçişin tam olarak yürürlüğe girmesi nedeniyle, Bahçeli’nin hareketi, çağrılarının ortak bir karar olup olmadığı hakkında sorular sordu. ittifak.

“[Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Bahçeli arasında bir toplantı daha önce [MHP liderinin çağrısı] olarak planlandı. Sadece Bahçeli’nin açıklamalarından sonra yapılan seçimler için bir toplantı olarak yorumlandı, ”diyen AKP sözcüsü Mahir Ünal 18 Nisan’da özel yayın organı Habertürk TV’de yayınlanan bir röportajda söyledi.

“Gizli bir plan yok,” diye ekledi Ünal, ek seçimlerle ilgili bir kararın “iki taraflı değerlendirmelerden sonra yapılacak” olacağını söyledi.

Partinin ilgili organlarının, liderlerin toplantısını takiben konuyu görüşeceğini de sözlerine ekleyerek, “henüz verilen bir kararın olmadığını” vurguladı.

“Başkanımız yarın milletvekilleriyle buluşacak [19 Nisan]. Ünal, [AKP] zaman içinde yapılan seçimler konusunda her zaman hassas davrandı ”dedi.

Bu yazı yorumlara kapalı.