"Enter"a basıp içeriğe geçin

Antika Tutkunları için Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi

 

2010 yılında Mehmet Gacıroğlu tarafından kurulan Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi bir sanat ve antika galerisidir. En büyük prensiplerinden biri Türk sanatını tüm dünyaya tanıtmak ve sevdirmek olan şirketin uzmanlık alanı nümismatiktir (madeni ve kâğıt para, madalya, jeton, objeler ve efemera).Pera Mezat Müzayedecilik ŞirketiTürk resim sanatı ve Osmanlıdönemi el sanatları Türk sanatseverlere tanıtmış ayrıca dünyaya tanıtmayı hedef alarak kültürler arası köprü oluşturmayı başarmış bir sanat galerisi haline gelmiştir. Bununla birlikte farklı koleksiyonlara sahip olan Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi, müzayede ve çeşitli sanat ve antika etkinlikleri düzenlemektedir.

Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi yılda dört kere kez “Osmanlı ve Karma Sanat Eserleri”, yılda altı kere ise “Efemera&Nümismatik Müzayedesi” (kitap, para, jeton, madalya, harita, gravür, kartpostal ve fotoğraflar) gerçekleştirmektedir.

Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi’nin vermiş olduğu hizmetler;

  • Salon ve İnternet Müzayedeleri
  • Kültür Sanat
  • Ücretsiz Ekspertiz
  • Koleksiyon Danışmanlığı

Bir antika ve sanat galerisi olan Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi çeşitli antikaları seçerek mezatta ve koleksiyonda sanatseverlerin sunumuna çıkarmaktadır. Bu antikalar genellikle Osmanlı döneminden ve eski dönemlerden kalma nadide parçalardan oluşmaktadır. Bu antikalardan bazıları; Osmanlıca yazılı yüzük, Osmanlı mercan taşlı gümüş kaplama kolye ucu, ay yıldız aplikeli alpaka hamayıl kolye, hakimiyet milletindir yazılı Atatürk görselli yüzük, ay yıldızlı Osmanlı H: 1320 tarihli damgalı gümüş kaplama peçetelik, Osmanlı damgalı gümüş fincan zarfı h: 6 24 grgümüş, savatlı Osmanlıca yazılı işlemeli kemer tokası, 19. yüz yıl Osmanlı Abdülhamid tuğralı 3 çatal 2 kaşık, 302 gram gibi nadide parçalardır. Bunların dışında çeşitli antikalara sahip Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi eski zamanlardan kalma birçok objelerin müzayedesi de sunmaktadır.

Sanatseverlerin,tarihle ilgilenenlerin ve antika tutkunlarının ilgiyle takip ettiği Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi’ne (0212) 293 11 16 numarasından ulaşabilir, dilerseniz yapmış olduğu çalışmaları gözden geçirebilir ve gelecek mezat ya da müzayedelerin programlarını inceleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.